Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava citrusů v BZ 2016

Již zítra 20.10. začíná letošní výstava citrusů v brněnské botanické zahradě a bude trvat do neděle 23.10.2016. Letošní rok byl zase rokem starostí ... po mírné zimě začínalo (a zřejmě nejen u mne) jaro tak nějak pozdě, citrusy mi začaly nakvétat skoro o měsíc později, než obvykle, a při letnění na zahradě nerostly a nerostly. Jak by řekl klasik: tento způsob léta se mi jeví velice nešťastným...

Nakonec se mi přece jen podařilo vybrat alespoň "nějakou" výstavní kolekci, i když, přiznávám, by v lepších letech zůstaly alespoň některé z rostlin doma. Na druhé straně ... ve sbírce jsou i velmi zajímavé a reprezentativní rostliny, tak snad návštěvníky nezklamou. Plody většinou ještě budou pár týdnů až měsíců dorůstat, tak jsou na rostlinách k vidění hlavně (df. skoro všechny) zelené. U panašovaných odrůd se ale jedná o nejzajímavější fázi plodů a rostliny tak získávají na atraktivitě.

Já mám službu na výstavě, spojenou s poradnou, ve čtvrtek dopoledne (zahájení výstavy) a (na závěr) v neděli odpoledne. Výstava je otevřena 9.00 až 17.00 hod a součástí je jako každý rok prohlídka skleníků a prodej rostlin.

Teď už musím jen návštěvníkům popřát, aby se jim i letošní výstava líbila a odnesli si z ní pěkný zážitek a třeba i malou rostlinnou radost..