Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Brno 2007

10. 12. 2007

Výstava 2007

 
Obrazek Tato výstava byla počtem i krásou vystavených rostlin bez nadsázky výstavou desetiletí a já jsem na ní představila celkem 24 rostlin. Tentokrát již s ohledem na zaměření výstavy byla moje kolekce vyvážená - citrusy (celkem 13 rostlin) a ostatní subtropické či tropické rostliny (11) byly spolu takřka v rovném poměru.
 Citrusy tvořily směs druhů, nejvíce tentokrát byly zastoupeny pomerančovníky – 4 rostliny (blondy Valencia a
"Parson Brown" - později identifikovaný jako Kubánský hybrid Valencie, panašovaná Cotidiana a pupečný Skaggs bonanza), mandariny unshiu - 3 rostliny (Okitsu, Matsuyama a Kuno), dále 3 citroníky resp. jejich kříženci (citroník z plodící podnože, Meyer a Limoncella), C. myrtifolia, vícenásobný kříženec Karlik 2 a maloplodá mandarina kishumikan.
Ve druhé části kolekce byla nejvíce zastoupena již tradičně psidia cattleiana (2 rostliny) se žlutoplodými formami var. lucidum (rovněž 2 rostliny) – menší z rostlin plodila jako můj semenáč již ve svém třetím roce a nesla tvarově raritní plod, dále dva bonsaje (minigranátové jablko Nana - stáří 24 let a 15-tiletá bougenvillea), dvě mučenky - P. Edulis a P.x decaisneana, a po jedné rostlině Diospyros kaki odrůdy Tipo, fejchoa selloviana a mrazuvzdorná palma Trachycarpus fortunei.

 Část vystavených rostlin (většina citrusů a některé chladuvzdorné druhy ostatních subtropických rostlin) byla zejména díky nedostatku místa a také díky mírné zimě zimována ve skleníku, všechny rostliny byly celé léto až do počátku podzimu letněny na zahradě.