Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava citrusů v BZ Brno

16. 10. 2014

A je před námi další výstava citrusů. Stejně jako v posledních letech opět ve spolupráci s BZ Brno, ve sklenících na ul. Kotlářská 23. až 26.10.2014.

Letošní rok nám v pěstování docela přál, aspoň do své první poloviny, po mírné zimě nastoupilo jaro neobvykle brzy a tak i většina našich subtropických rostlin nakvetla a nasadila plody o dva až čtyři týdny dříve. Léto pak sice (když měly plody přirůstat) bylo nejprve skoro bez deště, pak zase toho deště bylo až přespříliš a to přemokření se neblaze podepsalo na stavu letněných roslin - alespoň u mne přes veškerou snahu s přihnojováním na hodně rostlinách listy vybledly a ztratily svoji sytě zelenou barvu. A většina krásně vybarvených plodů, které se mi podařilo držet z loňského roku, se rozhodla k mé velké lítosti odpadnout během září...

Nicméně i přes tato "protivenství" se mi letos podařilo dát dohromady velmi slušnou kolekci asi 40 rostlin, z nichž některé budu vystavovat vůbec poprvé, jiné jsou naopak na výstavách již "stálicemi".

Výstava bude otevřena od 9.00 do 17.00 hod, já budu mít službu ve čtvrtek dopoledne a pak v neděli odpoledne. Ráda se s Vámi uvidím, přátelé.